LOADING CLOSE

هک Patreon و سرقت داده‌های 2.3 میلیون کاربر

درخواست باج از کاربران Patreon

هک Patreon و سرقت داده‌های 2.3 میلیون کاربر

هک Patreon و سرقت داده‌های 2.3 میلیون کاربر

Patreon یک پلتفرم تأمین مالی توسط عموم است که هدف آن کمک به هنرمندان و خلاقان.برای پیشرفت، ایجاد کار، معرفی هنر خود و فروش کارها می‌باشد. این پلتفرم توسط Jack Conte (موسیقیدان) و.Sam Yam (توسعه‌دهنده) به وجود آمد. این پلتفرم به هنرمند اجازه می‌دهد که بر اساس تکرار کار و یا تولید هر کار هنری.از اسپانسرها کمک مالی دریافت کنند.

در روز چهارشنبه 94/07/08 اعلام شد که سرورهای این پلتفرم هک شده‌اند و مقدار قابل‌توجهی.داده از آن به سرقت رفته است. اکثر اطلاعات سرقت رفته.کاربران شامل اسم کاربر، پست‌ها، ایمیل‌ها، اطلاعات حساب کاربری، کدهای Source، تاریخچه‌های پرداخت‌ها، پیام‌های خصوصی و آدرس‌های تحویل اجناس بود.

حدود 2.3 میلیون کاربر تحت تأثیر این نقض قرارگرفته‌اند. در این هک کل.پایگاه داده‌ای این سایت به مقدار 15 گیگابایت به سرقت رفت و آنلاین انتشار یافت. در حال حاضر هرکسی می‌تواند این پایگاه داده‌ای دانلود کند. این شرکت می‌گوید که.خوشبختانه داده‌های کارت‌های اعتباری کاربران سرقت نرفته است.

وف

مدیرعامل شرکت Patreon اعلام کرد که او از این هک متأسف است.و از خالقان و پشتیبانان معذرت‌خواهی نمود. او برای این نقض معذرت‌خواهی نمود و گفت که تیم او حداکثر تلاش خود را برای جلوگیری ازاین‌.گونه موارد در آینده خواهد کرد. گفته می‌شود که این شرکت در حال همکاری نزدیک با مقامات.هستند تا آن حداقل تأثیر را بر کاربران داشته باشد.

مدیرعامل این شرکت اطمینان داده است که همه اسم رمزها و اطلاعات.فرم‌های مالیاتی توسط یک کلید 2048-bit RSA رمزنگاری‌شده است، بر روی سرور جداگانه‌ای.نگهداری می‌شود و قابل‌دسترس نمی‌باشد. او از کاربران درخواست کرد که در اسرع وقت اطلاعات کاربری خود برای احتیاط تغییر دهند.
مهندسین شرکت Patreon تحلیل عمیق و دقیقی از آسیب‌پذیری و این نقض انجام داده‌اند. آنها اعتقاددارند که تمامی تلاش.خود را برای به حداقل رساندن اثرات این حمله‌بر کاربران انجام داده‌اند و امیدوارند.که چنین حمله‌ای در آینده صورت نخواهد گرفت.

هک Patreon و سرقت داده‌های 2.3 میلیون کاربر

دیدگاهتان را بنویسید