LOADING CLOSE

سرقت رفتن لاگ های چت و تصاویر کودکان VTech تائید نمی‌شود

هک شدن VTech و سرقت داده‌های میلیون‌ها خانواده

سرقت رفتن لاگ های چت و تصاویر کودکان VTech تائید نمی‌شود

سرقت رفتن لاگ های چت و تصاویر کودکان VTech تائید نمی‌شود

در روز جمعه 6/09/94، شرکت VTech، یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان اسباب‌بازی‌های یادگیری الکترونیک کودکان در هنگ‌کنگ، تحت حمله مجرمین سایبری قرار گرفت و هک شد. در این حمله اطلاعات میلیون‌ها خانواده شامل داده‌های شخصی 200000 کودک عضو این سایت به سرقت رفت. داده‌های سرقت رفته شامل اسم، آدرس‌های ایمیل و منازل اعضا، سؤالات و پاسخ‌های امنیتی، زمان تولد و غیره از روی پایگاه داده‌های آن شرکت برداشته شد.
این شرکت 10 روز بعد از حمله از طریق هشدار یک خبرنگار کانادایی از این نقض باخبر شد. داده‌های مشتریان این شرکت در مناطق اروپا، آمریکای شمالی و آسیا به سرقت رفت و حساب‌های حدود 5 میلیون مشتری و پروفایل‌های بیش از 6 میلیون کودک تحت تأثیر این نقض قرار گرفت. این شرکت در مورد دسترسی و سرقت تصاویر، لاگ های چت و فایل‌های صوتی کودکان و والدین آنها از طریق اپ Kid Connect اطلاعیه صادر ننموده و آنرا تائید نکرده است.
داده‌ها از روی فروشگاه اپ Learning Lodge این شرکت به سرقت رفت و VTech این سایت را اخیراً تعطیل نموده است.
این شرکت اعلام کرده که این حملات یک اقدام جنایی است، توسط یک هکر توانا اجراشده و از پیش به‌خوبی برنامه‌ریزی‌شده بود. VTech گزارش کرده است که تحقیقات کاملی را انجام داده است و اقداماتی برای پیشگیری چنین حملاتی در آینده را اتخاذ نموده است.
این شرکت اعلام کرد که با شرکت FireEye همکاری خواهد نمود و از خدمات Mandiant Incident Response استفاده خواهد نمود. این خدمات به‌عنوان برترین تیم‌های تحقیقات سایبری در دنیا شناخته‌شده است. درنتیجه روش جمع‌آوری داده‌های این شرکت تحت بررسی بسیار دقیقی قرار خواهد گرفت.
VTech از برنامه‌ریزی و پیچیدگی این حمله متحیر مانده و از افراد تحت تأثیر این هک (کاربران Learning Lodge، Kid Connect و PlanetVTech و برخی از همکاران، دوستان و خانواده‌ها) عذرخواهی نموده است.

دیدگاهتان را بنویسید