RT Myriad - шаблон joomla Joomla

citadel
Citadel Mechanic Jailed

به گزارش سایت securitynewswire.com، یک فرد روسی که نقش اساسی در توسعه بدافزار Citadel را داشته به 5 سال زندان محکوم شد. Mark Vartanyan، 29 ساله، در ماه مارس 2016 به این امر اعتراف کرد و در شهر آتلانتا توسط دادگاه محلی محکوم شد. او قبل از این در کشور نروژ دو سال زندانی گذرانده بود که برای او امتیاز محسوب می‌گردد.
نرم‌افزار مخرب ساخت مارک برای سرقت اطلاعات مالی شخصی استفاده شد و بیش از 5 میلیون دلار خسارت داشت. این بدافزار بیش از 11 میلیون کامپیوتر را در سراسر جهان آلوده نمود. به‌عنوان بخشی از شبکه Citadel یک گروه از بات نت‌ها (Botnet) از حساب‌های بانکی 90 کشور با نصب نرم‌افزار keylogger بر روی میلیون‌ها دستگاه پول سرقت کردند. این شبکه توسط شرکت مایکروسافت و پلیس در سال 2013 منهدم شد.
نام مستعار مارک Kolypto است و او نویسنده این بدافزار نبود، اما در توسعه و طراحی آن در سال‌های 2012 الی 2014 زمانی که در نروژ و اکراین دست داشت. دادگاه به او لقب مکانیک (The Mechanic) داد و مارک اظهار تأسف در این مورد نمود. طول زمان محکومیت او برای همکاری سریع وی با دولت امریکا و نشان دادن پشیمانی به 5 سال کاسته شد. در سال 2015، Dimitry Belorossov برای بدافزار Citadel به زندان محکوم شد.

markvartanian
Mark Vartanian