RT Myriad - шаблон joomla Joomla

cybertrends2016
Security Trends

بر اساس یک گزارش جدید از جامعه اینترنتی (Internet Society) 59% از کاربران تمایل به کار با کسب‌وکارهایی که نقض سایبری و هک شده‌اند را ندارند. در این گزارش آمده است که باوجود و استقرار اقدامات مناسب توان جلوگیری از 93% کل نقض‌ها وجود داشت. 

بسیاری از شرکت‌کنندگان اعتقاد داشتند که سازمان‌ها در حال حاضر تلاش کافی نمی‌کنند تا از نقض، هک‌ها و سرقت داده‌ها جلوگیری کنند و نقض و سرقت داده می‌تواند به سازمان‌ها صدمه زیادی بزند. این امربر روی کارمندان و مصرف‌کنندگان تأثیر دارد و طرز فکر مردم را در مورد فناوری تغییر می‌دهد.
درنهایت اعتماد از اینترنت سلب خواهد شد. بدون داشتن اعتماد، کاربران سعی خواهند کرد که اطلاعات شخصی و خصوصی خود را در اینترنت به اشتراک نگذارند. برخی از افراد که هنوز آنلاین نشده‌اند به همین دلیل آفلاین خواهند ماند. جامعه اینترنتی (Internet Society) خواستار این است که همگی در همه‌جا آنلاین شوند و اعتماد به اینترنت هسته اجرا این طرح را تشکیل می‌دهد.
یکی از دغدغه‌ها و نگرانی‌ها در این گزارش کمبود سرمایه‌گذاری سازمان‌ها و شرکت‌ها در امنیت اطلاعات است. درحالی‌که نقض و سرقت داده‌ها امری بسیار جدی است، سازمان‌ها از توان کامل خود برای پیشگیری از این مسئله استفاده نمی‌کنند. برای ایجاد تغییر در این دیدگاه و توسعه امنیت سایبری، جامعه اینترنتی توصیه‌های ارائه داده است که برخی از آن‌ها به شرح ذیل است.
• سازمان‌ها را می‌توان در قبال نقض داده‌ای جوابگو دانست
• امنیت اطلاعات را می‌توان از اولویت‌های بالا در سازمان‌ها دانست
• شفافیت را در امور وقایع امنیتی افزایش داد
• سیستم‌های امنیتی را به‌روز نمود
• از امنیت مفید استفاده کرد
• آگاهی عمومی و سازمانی را در برخورد با تهدیدها، مهندسی اجتماعی (Social Engineering) افزایش داد