RT Myriad - шаблон joomla Joomla

اخبار دنیای امنیت و فایروال بومی

اخبار و مقالات دنیای امنیت و فناوری اطلاعات سال 2018

دیلیت اکانت در شبکه های اجتماعی

صفحه حذف حساب تویتر

بسیاری از ما در چندین شبکه اجتماعی عضو هستیم و اطلاعات شخصی خود را در آنها ثبت کرده ایم در حالیکه با برخی از آنها مدت است که کار نکرده و یا حتی دیگر قصد فعالیت در آنها را هم نداریم. در این گونه موارد بهتر است برای حفظ امنیت اطلاعات خود و عدم گزند هکرها و سودجویان اطلاعات خود را از این شبکه ها حذف کنیم.

در این مطلب ما راه و نحوه دیلیت اکانت در برخی از مهمترین شبکه های اجتماعی را ذکر کرده ایم.

ادامه مطلب...

باج افزار کریپتومیکس با یک برنامه حمله جدید به پورت های ریموت دسکتاپ ضعیف بازگشته است.

لپتاپ در اتاق تاریک

هکرهای کریپتومیکس به شکل جدی حمله به پوست های ضعیف RDP (Remote Desktop Port) برای حمله به شبکه هدف شروع کرده اند. این هکرها در بدو ورود با تحصیل اطلاعات ادمین اقدام به رمز گذاری فایل های پشتیبان می کنند.

محققین اخیرا یک کمپین جدید جاسوسی سایبری را کشف کرده اند که با استفاده از منتشر کردن باج افزار قدیمی و کمتر شناخته شده کریپتومیکس کار میکند. این یاج افزار ابتدا در سال ۲۰۱۶ به عنوان یک حقه برای مجازات قربانیانش و دریافت باج از آنها استفاده می شد.

ادامه مطلب...

رخنه امنیتی غیر قابل دفاع ویندوز کشف شد

سیستم آلوده شده به ویروس

این آسیب پذیری امکان ایجاد وضعیت عدم شناسایی حمله در دستگاه را بوجود می آورد.

این چهارمین رخنه امنیتی شناسایی شده جدی ویندوز طی ۵ ماه گذشته است.

ادامه مطلب...

حمله سایبری به روزنامه لس آنجلس تایمز باعث توقف عرضه آن شد

قفل کردن محتوا توسط رنسامور

روزنامه آمریکایی لس آنجلس تایمز اعلام کرد که در طول روزهای آخر هفته گذشته حملات سایبری غیر معمولی از خارج از ایالات متحده آمریکا باعث اختلال در فرآیند چاپ روزنامه لس آنجلس تایمز در شهرهای سن دیگو و فلوریدا شده است.

ادامه مطلب...

سرقت اطلاعات ۱۰۰۰ فراری از کره شمالی

کیم جونگ اون رییس جمهور کره شمالی

وزارت دادگستری کره جنوبی اعلام کرد اطلاعات شخصی نزدیک به ۱۰۰۰ فراری کره شمالی ساکن در کره جنوبی از طریق هک کردن مرکز اطلاعات شهروندی به سرقت رفته است.

وزارت دادگستری کره جنوبی تایید کرد اطلاعات به سرفت رفته شامل نام کامل، تاریخ تولد و نشانی ۹۹۷ فراری کره شمالی بوده است که این اتفاق به دلیل آلوده بودن یک رایانه شخصی به کد مخرب اتفاق افتاده است.

ادامه مطلب...